Blog_banner_Marketing pre živnostníkov a firmy na pokračovanie...

Marketing pre živnostníkov a firmy na pokračovanie…

Potrebujete vyriešiť vaše marketingové otázky pri jednom dyme?
A čo tak vyskúšať onlineoffline marketing na pokračovanie!

Ak podnikáte alebo sa motáte okolo akéhokoľvek biznisu, veľmi dobre viete, že bez marketingu a reklamy sa nezaobídete. Potreba zviditeľňovania je podľa nás najdôležitejšou stránkou každého podnikania a rovnako je aj najtvrdším orieškom, z ktorého sa nie vždy podarí vytĺcť čo najviac. A keď k tomu pridáte náklady a investície, tak sa vám hneď začne točiť hlava.

Nechceme sa týmto dotknúť veľkých firiem, ktoré riešia marketing vo veľkom. Práve naopak! V tomto článku by sme radi poukázali na využívanie marketingových nástrojov pre malých a stredných podnikateľov, ktorí nemajú peniaze na rozdávanie a aj napriek „chtíču“ investovať do marketingu a reklamy, sa im to vôbec nedarí.

Viacerí malí živnostníci alebo strední podnikatelia si pri pomyslení na marketingové oddelenie ihneď predstavia kanceláriu v sídle ich firmy, s dvoma-troma ľuďmi, s počítačmi, stolmi, stoličkami a ostatným kancelárskym vybavením. Už na samotnom začiatku si v hlave začnú rátať, koľko ich to bude stáť, nehovoriac o mesačných nákladoch na energie a prevádzku, no a už vonkoncom nie o mzdových nákladoch, ktoré pri marketéroch bývajú oveľa vyššie ako u iných zamestnancoch. Ak to všetko pekne sčítajú, hneď pokrčia papier, zahodia ho do koša a začnú vymýšľať ako sa zviditeľniť bez vlastného marketingového oddelenia.

Ešte aj v dnešnej dobe sú medzi nami podnikatelia a živnostníci, ktorí vôbec nepoznajú čo sú služby externého marketingu alebo čo znamená výraz outsourcing marketingu. A naopak, sú takí, ktorí to všetko poznajú, ale neuvedomujú si skvelé výhody takejto spolupráce…

Spolupraca_outsourcing

Marketing nielen na jedno použitie

Dlhodobý marketing, externý marketing alebo outsourcing marketingu sú služby, ktoré vám dokonale nahradia partiu zamestnancov, ktorú by ste inak museli živiť každý deň vo svojej firme. Sú to služby, ktoré vám zabezpečia virtuálne externé marketingové oddelenie, s ktorým si vždy dohodnete všetky úlohy a ono vám ich vypracuje na základe vopred stanovených pravidiel. Najlepšie na tom všetkom je, že váš pracovný vzťah bude rovnocenný. To znamená, že budete partneri, ktorí si za vopred určených podmienok budú vymieňať služby za dohodnuté ohodnotenie a v dohodnutých termínoch.

Takýto balíček služieb by ste od zamestnancov málokedy dostali. Prečo? Lebo zamestnanec veľmi dobre vie, že či pracuje, alebo sa fláka, dostane zaplatené tak-či onak. A v neposlednom rade aj výsledky jeho práce nemusia byť také skvelé, ako by ste očakávali. Samozrejme, že sa v nijakom prípade nechceme dotknúť ľudí, ktorí pracujú na dlhodobý úväzok. Avšak prieskumy hovoria, že outsourcing a dlhodobá externá spolupráca je jedným najlepších pracovných vzťahov nielen v oblasti marketingu, ale aj v účtovníctve, administratíve, personalistike, stravovaní, obchode, logistike a iných priemyselno-obchodných odvetviach.

Dlhodobý HMarketing – ideálna služba pre malé a stredné podniky

Ak patríte medzi malých a stredných podnikateľov a živnostníkov a potrebujete dlhodobo riešiť vaše marketingové a reklamné otázky, ozvite sa nám. HMarketing sa hlási do služby! Bude pre nás potešením byť vaším osobným firemným marketérom so službou Dlhodobý HMarketing.

Dlhodobý marketing_blog

AKÉ PLUSY VÁM DLHODOBÁ SPOLUPRÁCA PRINESIE?

Ak sme vás nepresvedčili, skúste si prečítať zopár názorov na nás a na dlhodobú spoluprácu s našimi klientmi.

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“