Blog_banner_JE INSTAGRAM VIAC IN NEŽ FACEBOOK

Instagram je voľne dostupná mobilná aplikácia, ktorá sa preslávila hlavne tým, že ste sa na nej mohli chváliť fotkami. V súčasnosti v ňom možno nahrávať aj videá. Zdá sa však, že Instagram sa stáva čoraz viac populárnejším než Facebook, a to hlavne u mladšej vekovej kategórie ľudí.

Ako vznikol Instagram?

Túto fenomenálnu aplikáciu založili Kevin Systrom a Mike Krieger. Myšlienka založiť Instagram vznikla už skôr, no jeho pôvodný názov bol Burbn. Projekt sa rozbehol hneď potom, ako zakladatelia získali finančné prostriedky. Vývoj sa zameral hlavne na mobilné fotografie. V súčasnosti je to veľmi obľúbená sociálna sieť a okrem rôznych funkcií má aj živé vysielanie, boomerang a ďalšie.

instagram obrazok

Instagram a firmy

Mnohí podnikatelia a firmy nepovažujú sociálne siete za kľúčové nástroje na získavanie zákazníkov. Až dovtedy, kým im nevysvetlíme dôležitosť, jednoduchosť a presne cielený spôsob práce so sociálnymi sieťami.

Keď sa nám podarí (a vždy sa podarí) vysvetliť potrebu sociálnych sietí, nasleduje otázka: Facebook alebo Instagram?

Našou odpoveďou je aj jedno, aj druhé!

Dôvod je jednoduchý. Na Facebooku sa schádzajú takmer všetky vekové kategórie potenciálnych zákazníkov, na Instagrame mladší ľudia. A v závislosti od predmetu podnikania odporúčame používať obidva spôsoby na komunikáciu so zákazníkmi.

ig_hmarketing

Samozrejme, ak niekto predáva zubné protézy, odporučíme mu, aby sa radšej držal Facebooku, pretože na Instagrame je menej starších ľudí. Naopak, ak niekto predáva tenisky pre tínedžerov, naše odporúčanie smeruje na Instagram.

Instagram je oproti Facebooku určený viac na zábavu, než na zbieranie dát. Pri Instagrame sa ľudia zvyknú viac uvoľniť a užívať si instapríbehy či príspevky, ktoré sa len tak hmýria nablýskanými a príťažlivými obrázkami. Tak prečo by ste ho nemali využívať aj vy, v prospech vášho produkty, služby alebo firmy?

HMarketing vám s ním pomôže a bude ho spravovať na mieru vaším požiadavkám. Stačí, ak nás budete kontaktovať.

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“