Blog_banner_LINKEDIN – SPRÁVNA SIEŤ NA CHYTENIE PRÁCE

Poznáte LinkedIN?

Ak nie, budeme radi, ak tento článok nezatvoríte a prečítate si ho dokonca. A nebude veľmi dlhý ?

Ak LinkedIN poznáte a ešte tu nie ste zaregistrovaný, chcete si nájsť lepšiu prácu, alebo sa chcete pochváliť svojimi kariérnymi úspechmi či dokonca chcete presondovať situáciu vo svete ľudských zdrojov, pozývame vás, aby ste sa stali Linkediňákom.

linkedin_hm

LinkedIN – nielen sieť o práci

Na tejto sociálnej alebo aj profesionálnej sieti nájdete okrem informácií o pracovných príležitostiach aj mnoho iného. Zistíte, kto čo robí, ako sa mu darí, aké vedomosti získal, v ktorej firme sa oplatí pracovať, ktorá firma dosiahla nejaký úspech a podobne.

Nájdete tam aj príspevky na každý deň, a tie sa ani nemusia týkať práce. Ľudia, ktorí LinkedIN používajú si túto sieť veľmi obľúbili a postujú v ňom jedna radosť všeličo možné, dokonca aj fotky z dovolenky. Pretože aj títo ľudia žijú svoje životy a ukazujú iným, že pracovný život sa mnohokrát dá dokonale skĺbiť aj s pracovným životom. Koniec koncov, tak by to aj malo byť…

LinkedIn je teda profesijná sieť, ktorá zgrupuje ľudí z celého sveta, za účelom zviditeľnenia svojho pracovného statusu.

Okrem iného ponúka možnosť propagovať aj svoju firmu, produkt alebo službu. Možno sa pýtate, či nestačí iba Facebook, no odpoveď na túto otázku si musíte položiť sami. Ak ale hľadáte budúceho partnera alebo zamestnanca, bude to pre vás jedinečné miesto na prezentáciu.

linkedin

Čo s LinkedIn-om môžeme robiť?

Na tejto sieti si môžete založiť osobný kariérny profil, ktorým si vlastne vytvoríte aj svoj vlastný životopis. Ak ste podnikateľ, môžete si tu založiť aj profesijnú stránku vašej firmy.

Do svojej siete si môžete chytať „ryby“ od výmyslu sveta. To znamená, že môžete sledovať človeka, ktorý sa vám profesijne páči, alebo ktorého si vytypujete ako vášho budúceho spolupracovníka, obchodného partnera alebo zamestnanca. Sledovať môžete aj jednotlivé firmy.

Ak hľadáte alebo ponúkate prácu, môžete si na tejto stránke vytvoriť „inzerát“, teda job offer. Okrem toho môžete chatovať, zanechávať správy, komentovať alebo lajkovať pracovné výročia, narodeniny alebo získanie novej práce vášho priateľa. Čo sa týka príspevkov, tak aj tie môžete lajkovať, zdieľať a komentovať.

LinkedIn takisto ponúka aj možnosť platenej reklamy, ktorá zasiahne širší počet používateľov. Výhodou je aj členský poplatok, ktorý vám otvorí brány rozšírenejšieho používania tejto siete. Nájdete v ňom aj výborný nástroj – vzdelávanie. Toto vzdelávanie je niekedy poskytnuté aj lojálnym používateľom, ktorí ho aktívne používajú. Absolvovaním online kurzov môžete získať certifikát, ktorý vám „svieti“ vo vašom životopise a môžete ho použiť aj v iných verziách životopisu.

Notifikácie si môžete nechať posielať na váš e-mail alebo ich vidíte pri každom prihlásení do vášho účtu. Okrem toho LinkedIn ponúka veľmi prehľadné štatistiky návštev vášho profilu, štatistiky pozretia a interakcie príspevkov alebo môžete vidieť, kto si prezeral váš profil.

Neviete si pomôcť s vlastným alebo firemným LinkedIn profilom? HMarketing vám s tým pomôže. Stačí, ak sa nám ozvete.

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“