Blog_banner_Ako vznikol HMarketing

Marketingová agentúra a jej nevšedný príbeh (v nevšednej škole…)

Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno dievča, ktoré vždy chcelo niekam patriť, chcelo sa učiť, chcelo pracovať a chcelo ukázať, že jej maličkosť je pre niekoho užitočná.

Na vysokej škole sa čo-to naučila, hlavne teóriu. Lenže to, čo je najdôležitejšie – prax, to jej chýbalo. Až sa jedného dňa objavil človek, ktorý namiesto nudných skrípt rozprával svojim poslucháčom o svojom biznise, podnikaní, stretnutiach, cestách a necestách. Všetky tie výpravy mali spoločného menovateľa. Bol ním marketing!

Od tej doby sa hrdinka tohto príbehu do marketingu zamilovala a hneď po škole začala sliediť po úžasnom marketingovom jobe. Vlastná marketingová agentúra vtedy ani náhodou neprichádzala do úvahy…
Získať ho nebolo jednoduché, ale stavila na svoju intuíciu. Napísala motivačný list, ktorý sa líšil od toho, aký sa učil na hodinách personálneho marketingu. Napísala ho po svojom! S cieľom, aby sa predala… A stalo sa!

Skola_1

 

Jej prvou profesnou zastávkou sa stala „obrovská škola života“.

Ako marketingový pracovník s takmer nulovými marketingovými skúsenosťami bojovala s každodennými úlohami, príkazmi, telefonovaním, písaním textov, vybavovaním a riešením marketingových vecí. Síce za babku, ale za to v luxusne zariadenom pracovisku, s kopou mimoriadnych a priateľských ľudí okolo a s kôpkou prázdnych nádob, ktoré vždy dokazovali, že sú plnšie, než ktokoľvek iný. Nebola to marketingová agentúra.
Bola to „obrovská škola života“ a nie… nie je to názov firmy, v ktorej pracovala, ale spokojne by sa tak mohla volať…  Naučila ju nielen sa  pohybovať  vo  svete  marketingu,  ale  naučila  ju,  že  život  nie  je  taký  ľahký  ako  sa  zdá.  Pretože  aj  keď  sa  v skutočnosti dejú dobré veci hodné odmeny a chvály, vždy sa nájde ten, ktorý tie zlé veci vidí a počuje a nikto, ani stádo volov ho nepresvedčia o pravde. Pretože vidí a počuje vždy iba svoje.

A nastal večer a ráno a keďže naša hlavná postava bola málo poučená, nastúpila do ďalšej školy, ktorá by sa smelo mohla volať školou „vitaj v realite“. S funkciou marketingovej manažérky toho preskákala veľa. Opäť naďabila na úžasných ľudí, ale prázdnym nádobám sa nevyhla… Svoje zmýšľanie zmenila na istom školení, na ktorom mala aplikovať všetky poznatky do praxe. Na školení vystúpilo mnoho mladých podnikateľov. Všetci začínali od nuly, so strachom, s neistotou, bez peňazí, ale s odvahou. Povedala si: „prečo by som aj ja nemohla ísť po svojom? Prečo by som aj ja nemohla robiť svoju robotu tak ako aj oni, pod svojím menom, na vlastné triko?“ A po týchto rečníckych otázkach, nastal zlom!
Rozhodnutia, ktoré mali podobu 50 na 50, dopravná nehoda, zdravotné problémy a sľuby do vetra nenechali chladnou iba ju, ale i miesto, ktoré po sebe nechala…

Skola_2

 

Po všetkých tých skúškach a peripetiách si otvorila svoju vlastnú školu

Je novou výzvou, je novou príležitosťou a splneným snom, o ktorom nikdy a nikomu predtým nerozprávala. 
Vlastná marketingová agentúra HMarketing je školou nielen pre zakladateľku tejto firmy, ale je tu aj pre vás, aby mohla byť prínosom v každodennom živote, v podnikaní, v hľadaní práce a v neposlednom rade v rozdávaní odvahy ďalším.

Všetko sa dá, ak človek chce.
Ale bez skúseností, bez absolvovania školy života a školy reality, bez podpory rodiny a priateľov sa iba málo vecí dokáže.

Držte nám palce!

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“