Blog_banner_ČO EŠTE TREBA STIHNÚŤ DO VIANOC

Máme tu predvianočný čas, v rádiách hrajú samé koledy, v televíziách je to samá reklama a „neokukané“ zlaté prasiatko, obchody sú plné, honba za nákupnými košíkmi a parkpľacom pred supermarketmi začína. Koľko ešte chýba do Vianoc? Stíhame ich vôbec?

Chýba už len pár dní, no zhon a deadliny majú v tomto predvianočnom období svoj vlastný sviatok. Každý chce všetko stihnúť, stolári musia dokončiť skrine, murári kúpeľňu, kaderníčka účes, obchodník musí predať zásoby, marketéri musia stihnúť spustiť kampane a mohli by sme pokračovať donekonečna.

vianoce_stitky

A čo sa stane, ak to do Vianoc nestihneme?

NIČ, úplne nič sa nestane. Šaty ostanú na chvíľu mimo skrine, počas sviatkov sa osprchujeme v starej kúpeľni, vlasy si nafarbíme sami alebo si urobíme provizórny účes, ak ostanú zásoby, predajú sa po novom roku a ak sa nespustia kampane, ľudia budú mať aspoň počas sviatkov svätý pokoj!

Nechceme poučovať, polemizovať ani filozofovať. A už vonkoncom nechceme ísť sami proti sebe. Veď v marketingu sa robí stále, predávať chceme nonstop a povzbudzovať ľudí k nákupnej akcii musíme aj počas toho, keď ostatní spia alebo oddychujú…

Na Vianociach je super to, že tak či onak začnú aj bez týchto „maličkostí“. Tie donekonečna opakujúce sa frázy o čare Vianoc nie sú v tomto období také otrepané. Veď Vianoce máme iba raz v roku a aj keby neviem čo bolo, vždy to budú najkrajšie sviatky. Tak prečo si ich poriadne neužiť!

upratovanie

Nech žije čas Vianoc!

Väčšina z nás sa dookola sťažuje, že žijeme ťažkú dobu, stále sa ponáhľame, naháňame sa po rôznych statkoch, majetkoch, nemáme čas na rodinu, kamarátov a ani sami na seba. Nehovoríme to preto, aby sme ukazovali na druhých, ale práve že aj osobne u seba cítime, že aspoň počas Vianoc by mal človek vypnúť.

Do Vianoc toho ešte môžeme stihnúť veľa. Upratovanie, varenie, pečenie a ozdobovanie príbytkov. To nie sú až také náročné aktivity, ale vyžadujú si kopec času. Niektorí si popri tom dokonale oddýchnu, pretože fyzická práca je pre mnohých relax a pôsobí na nás ako vyčistenie hlavy… Ale existuje jedna pekná myšlienka, že „Na Vianoce príde Ježiško, nie kontrola z hygieny!“

No a potom sú tu nákupy, zhon v obchodoch, plné cesty a baženie po hmotnom. Čo myslíte, dá sa to bez toho? Určite áno, pretože Vianoce nie sú o darčekoch, ale o narodení Ježiška, o rodine a pokoji a áno, aj o oddychu, dovolenke a prázdninách. Preto by sme sa mali posnažiť, aby sme si ich užili, aby sme dokázali vypnúť aspoň na chvíľu, pretože život je krátky a na druhý svet si zoberieme vždy len zážitky, nie darčeky, jedlo ani pitie.

Želáme vám všetkým, ale aj sebe, naozaj pokojné Vianoce a ak je to možné tak aj o niečo pomalší predvianočný čas. Refreshnime sa a skrine, kúpeľne, účesy, zásoby aj kampane nám v novom roku pôjdu ako v zime na saniach!

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“