Blog_banner_Motivačný list

Prednedávnom ste si mohli prečítať článok o Personálnom marketingu, životopise a motivačnom liste. V jeho závere sme vám sľúbili, že vám niekedy ukážeme príbeh o tom, ako môže životopis alebo motivačný list nájsť niekomu prácu. Prvým klientom „na holenie“ som ja – autor článku ?

Všetko sa to začalo po ukončení štúdia na vysokej škole. Písal sa rok 2011. Keďže v tom období bolo o niečo náročnejšie nájsť si prácu (a hlavne na Východe, kde nič nie je), veru mi to aj dlho trvalo, kým som si nejakú našla…

Na úvod by možno bolo vhodné pripomenúť, že aj keď nešlo o „prácu snov“, predsa to bola skúsenosť, vďaka ktorej dnes môžem robiť to, čo robím.

computer-desk-email-7112

Po škole som si ešte chcela užiť prázdniny, asi ako každý absolvent. No už počas vylihovania na lehátku som rozmýšľala o tom, čo s mojou robotou. Začala som samozrejme na Profesii (.sk). Nahodila som si životopis a hor sa do čekovania inzerátov…

Prišli prvé ponuky. Niektoré aj také, o ktoré som sa ani nehlásila. No a potom nasledoval sled viacerých pohovorov. Každý jeden z nich bol originálny, na každom z nich som sa niečo naučila a z každého som sa poučila. Ale na telefonát, z ktorého by som počula „berieme vás“ som čakala márne.

No a v tom som si povedala, že asi robím niečo zle. Nehovorím o tom, že ako od čerstvého absolventa odo mňa každý chcel minimálne 5 ročnú prax! Už nejaký ten čas som popri môjmu nezamestnaniu chodila na absolventskú prax a budovala som si „pracovný návyk“. Počas praxe som vždy rozmýšľala, ako čo najrýchlejšie získať normálny džob.

Sadla som si doma za počítač a začala som aj s dávkou zlosti písať „príbeh“. Nebudem vám o ňom hovoriť, rovno ukážem, ako som začala:

„Chcem pracovať!“

Učím sa, chcem sa učiť, nebojím sa práce, chcem, aby ma práca šľachtila a posúvala ďalej. Chcem byť pre spoločnosť, ako takú, užitočná a chcem využiť moje schopnosti a vedomosti naplno. Chcem využiť možnosť pracovať „doma“ na východnom Slovensku.

Chcem sa zamestnať bez konexií a predsudkov. Jednoducho chcem pracovať a je len na Vás, či mi to umožníte.“

pexels-photo-567633

Tento (necenzurovaný) text v mojom motivačnom liste zabral! Hneď si ma pozvali na pracovný pohovor. Nielen personalistka, ale aj môj budúci šéf povedal, že ich dostal môj motivačný list. Dôvod? Bol iný než ostatné!

Verte či nie, tento pozitívny prvý dojem sa so mnou ťahal po celú dobu môjho pôsobenia u prvého zamestnávateľa. No sa dnes pozriem na tento text, príde mi ako klišé. Ale to ma vôbec netrápi lebo „inakosť“ mi dovolila naštartovať niečo, za čo som vďačná.

Možno si poviete: „aké jednoduché!“ Áno, lebo v jednoduchosti je krása a táto fráza už nie je klišé.

Niekedy jednoducho stačí len dobrý nápad. Potom ho dať na papier, učesať, upraviť a hotovo. Stane sa, že niekto má nápad, ale nevie ako ho pretaviť do pútavo znejúcich slov a viet. No a na to sme tu my, aby sme vám s tým pomohli.

Už teraz sa tešíme na to, ako nám raz pošlete svoj vlastný príbeh o tom, ako vám motivačný list našiel prácu ?

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“