Blog_banner_Personalny marketing

Personálny marketing, známy – neznámy. Niekto ho nazýva osobný marketing, niekto osobný alebo vlastný PR a inde sa môžeme stretnúť s pomenovaním „marketing ľudských zdrojov“.

No a čo s ním? Kto ho potrebuje a načo vlastne?

Nuž, každý z nás patrí do nejakej skupiny, ktorá má v spoločnosti nejakú úlohu alebo „funkciu“. Sú to študenti, pracujúci, nezamestnaní, na materskej alebo rodičovskej dovolenke alebo na invalidnom či starobnom dôchodku. Každý člen týchto skupín túži niekam patriť, no a väčšina z nich túži mať dobrú prácu, mať za ňu dobre zaplatené (ako sa v EÚ patrí) a takisto chce, aby ho práca bavila, motivovala a dovoľovala nielen prežívať, ale hlavne žiť!

asphalt-empty-field-163444

Štartovacia čiara = personálny marketing

Postavme sa na štartovaciu čiaru. Pripraviť sa, pozor, štart!

Niekde sa začať musí a pomyslenou štartovacou čiarou, ktorá nakopne našu kariéru by mohol byť personálny marketing. Ak sa chceme predať na trhu práce musíme najprv o nás dať vedieť. Jeden z prvých krokov, ktoré nám pomôžu nájsť prácu je portál Profesia.sk. Ruku na srdce, kto z nás ju nevyužil v čase, keď si hľadal prácu? Určite je nás veľa, no nájdu sa aj takí, ktorí túto možnosť obídu.

A čo ďalej? Ak nepomôže Profesia, skúšame iné pracovné portály alebo tradičné inzeráty napríklad na Facebooku, v novinách na bazoši a ktovie kde… Potom je tu možnosť využívania profesijných sociálnych sietí, napríklad LinkedIn. Ak použijeme všetky tieto prostriedky určite máme k dispozícii nejaký ten životopis so základnými informáciami o nás.

Na získanie práce je tu ešte jedna možnosť. Mať k dispozícii „vymakaný“ životopis!

Takéto CV-čko – curriculum vitae nie je len o heslovitých odrážkach a suchých údajoch, ale je to životopis, ktorý sa dobre číta, veľa napovie a motivuje zamestnávateľa, aby si vás minimálne pozval na pohovor. Odborne napísaný životopis je jeden z najdôležitejších predpokladov na naštartovanie úspešnej kariéry. Takéto CV môžete „obliecť“ do grafiky a hneď získate konkurenčnú výhodu oproti ďalším uchádzačom o vysnívanú prácu.

CV+ML

Upgrade životopisu = motivačný list

Máte už životopis – výborne napísaný, graficky vyštafírovaný. Poskočte o level vyššie a dajte do rúk potenciálnemu zamestnávateľovi aj motivačný list, ktorý vás posunie do finále výberu pracovného miesta! Motivačný list je ďalší z nástrojov, prostredníctvom ktorého môžete už na prvý pohľad „očariť“ personalistu alebo budúceho zamestnávateľa. Verte, že prvý dojem a pozitívny ohlas sa s vami bude ťahať veľmi dlho. Tak prečo to nevyužiť?

Ak nemáte „básnické črevo“ a máte problém s písaním motivačného listu, nechajte to na tých, ktorí vedia písať a ktorých to baví. Takisto si môžete dať spraviť motivačný list v grafike a spolu s vaším životopisom budete profesionálne pripravený na pracovný pohovor.

Balíček našej služby Personálny HMarketing okrem životopisu a motivačného listu obsahuje aj vizitkaleták pre „hľadača“ zamestnania. Tieto dva nástroje sú dobrým typom na to, aby ste o sebe dali vedieť hneď, keď sa s niekým hocikde stretnete.

Ak chcete získať prácu snov alebo sa chcete dokonale pripraviť na dôležitý pracovný pohovor oslovte nás a my vám na mieru ušijeme životopis, motivačný list, leták alebo vizitku podľa vašich prianí.

Pripravujeme pre vás aj príbehy klientov, ktorým životopis a motivačný list pomohol k získaniu práce. Ostaňte s nami a dozviete sa viac!

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“

O autorovi...

Mgr. Helena Marciňáková

Kreatívna marketérka

Milujem marketing! Som tu pre vás aby som vám pomohla vyriešiť vaše marketingové a reklamné otázky.
„Vy viete čo predať, my vieme ako (sa) predať.“